• در ابتدا کمی از خودتان و مجموعه پامچال بگویید؟
با عرض سلام و ادب خدمت مخاطبین گرامی مجله بهداشت ایمنی و انرژی HSE ،اینجانب محمود هراتیان اول دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت متولد سال 1349 متاهل دارای دو فرزند ، عاشق تولید و سفر با وسیله شخصی به دور دنیا می باشم . مجموعه گروه صنعتی پامچال شامل شرکت های دادرس آتش توچال تولیدکننده کپسول های آتش نشانی توچال ، واحد تولید جعبه های آتش نشانی پامچال شرکت مهندسی آتش نشان پامچال و شرکت فنون آذران پردیس جم آزمایشگاه همکار اداره استاندارد( آزمایشگاه آکرودیته ) به شماره گواهی تایید صلاحیت ES/3170 و دارای صلاحیت شغلی می باشد .
 
 • چه مدت است در این حوزه فعالیت میکنید؟
پدر اینجانب آقای جواد هراتیان از قدیمی ترین توزیع کننده های تجهیزات آتش نشانی می باشند که قدمت کار ایشان به بالای 60 سال می رسد و تمام افراد سرشناس و قدیمی صنعت ایمنی و آتش نشانی ایشان را می شناسند . اینجانب همزمان با تحصیل از سال 1360 در فروشگاه پدری به کار شارژ کپسول های آتش نشانی مشغول بودم در سال 1369 همزمان با تحصیل در دانشگاه با پدر و برادران اقدام به تاسیس شرکت دادرس آتش توچال نمودیم و یکی از موفق ترین و باکیفیت ترین برندهای کپسول آتش نشانی را پایه گذاری کردیم که از سال 1369 تا سال 1380 مدیریت آن مجموعه را بر عهده داشتم . همزمان از سال 1371 تولید جعبه های آتش نشانی با برند پامچال را نیز آغاز نمودم .
 
 • به تازگی نشان استاندارد برای محصولات خود گرفته اید گوبا در این حوزه تنها دارنده نشان استاندارد هستید،توضیح بفرمایید؟
بله به لطف خدا و تلاش مستمر و کمک تمام پرسنل ما اولین دارنده استفاده از نشان استاندارد برای هوزریل های آتش نشانی به همراه جعبه هستیم و قابل ذکر است تنهاترین نمی مانیم چرا که خداراشکر با پایه گذاری که ما انجام داده ایم راه برای دیگر تولیدکنندگان هموار شد و چنانچه تمام مراحل و مدارک مورد نیاز را داشته باشند می توانند استاندارد را اخذ فرمایند . با توجه به اقدامات صورت گرفته و برنامه های تحقیقاتی مداوم و بازرسی های دقیق کیفیت محصول و ارسال نمونه ها جهت اداره استاندارد و پیگیری مداوم ، با یاری حق تعالی خوشبختانه توانستیم در بهمن ماه سال 1398 موفق به اخذ گواهینامه نشان استاندارد ملی برای محصول ( هوزریل آتش نشانی با شیلنگ نیمه سخت مطابق استاندارد ۲۲۱۵۷-۱ برای اولین بار در ایران به شماره پروانه ۶۳۷۹۸۲۱۹۸۱۵) گردیم . ما طبق تعهدی که ( در تولید محصولی که به عنوان وسایل ایمنی استفاده می شود ) برای خود قائل شده همیشه به دنبال ارتقاء سطح کیفیت و تکمیل آن بوده ایم . “قطعا دریافت این گواهینامه، سندی بر تعهد این شركت به ارتقاء مدیریت كیفیت، اصلاح فرایندها، بهبود عملكرد و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان و سایر ذینفعان است و مسیر دستیابی به اهداف متعالی صنعت ایمنی دیدگاه‌های كلان توسعه‌ای در راستای سند چشم‌انداز را هموار خواهد كرد”
 
 • مزیت کالای شما نسیت به دیگر رقبا در چیست؟
بله ، چون ما 5 سال قبل موفق شده بودیم برای اولین بار در ایران استاندارد کارخانه ای هوزریل آتش نشانی را از اداره استاندارد استان اصفهان اخذ نمائیم و هدف ما تولید محصولات با کیفیت است و این باعث شده که پروژه های بزرگی در کارنامه خود داشته باشیم .خوشبختانه با اعتماد تمامی مشتریان عزیزمان موفق به کار با پروژه های بزرگی همچون شرکت های نفت ، گاز و پتروشیمی ، واحد های صنعتی ، ایستگاه های مترو ، مراکز درمانی ( بیمارستان ها ، داروسازی چشم پزشکی ، پزشک قانونی و ...) و حرمین مطهر امام رضا(ع) و امام حسین (ع) و ... شده ایم .
ما خوب می دانیم که چطور و چگونه تولید کنیم کپسول آتش نشانی توچال بیش از 30 سال است که در صنعت گاز و پتروشیمی و .... کار می گردد . ولی به لطف خدا و تلاش پرسنل هنوز با کیفیت ترین کپسول آتش نشانی ایران است . جعبه های هوزریلی آتش نشانی تولیدی گروه صنعتی پامچال هم دارای همین کیفیت بوده . ما با :
-استفاده از دستگاههای اتوماتيک برای توليد .
-زير سازی رنگ 4 مرحله ايی فسفاته و چربيگير
-استفاده از توپی برنجی كه اين كار باعث 1- آب بندی 2- افزايش عمر استفاده 3- احتمال در رفتن بر اثر چرخش را از بين می برد.
-طراحي زانو يک تكه مخصوص هوزريل آتش نشانی
-طراحي قرقره آتش نشانی هوزريلی مخصوص
-طراحی زانو و محور یک تکه آلومینیومی
و در آخر کلام مزیت فعلی این گروه صنعتی تنها دارنده نشان کابرد استاندارد ایران جهت هوزریل های آتش نشانی می باشد.
 
 • چه محصولاتی منحصرا با طراحی مجموعه پامچال است؟
ما اولین تولیدکننده جعبه های هوزریل آتش نشانی در ایران و همچنین اولین دارنده پروانه بهره برداری از اداره صنایع و معادن برای تولید هوزریل های آتش نشانی با جعبه هستیم اکثر رقبا برای قفل درب جعبه های آتش نشانی از قفل درب باکی استفاده می گردد، که ما چندین سال است از قفل حرفه ای به همراه دسته آن استفاده می نماییم . جعبه های آتش نشانی استیل و قابلیت جدا شدن درب و قاب از بدنه نیز برای اولین بار توسط این گروه صنعتی تولید شد. واحد R&D گروه صنعتی پامچال به تازگی نازل سه حالته آلومینیومی طراحی و تولید کرده است که به جرعت میتوان گفت در حال حاضر بهترین نازل در ایران است .
 
 • رضایتمندی مشتری را چقدر مهم میدانید و چگونه پاسخگوی مشتریان خود هستید؟
رضایتمندی مشتری بسیار در این گروه صنعتی با اهمیت بوده و ما از سال 1387 مدیریت کیفیت ISO9001 را پیاده کردیم و همچنین مدیریت رضایت مندی مشتری ISO/TS10004:2008 را از سال 1392 پیاده سازی کرده و موفق به اخذ نشانی آن از شرکت GL آلمان شده ایم .
 
 • چه آموزش هایی برای پرسنل خود در ارتباط با صنعت ایمنی دارید؟
- ایمنی در صنعت جزء مهمترین قسمت صنایع و پرسنل هم با ارزش ترین ارکان مجموعه هستند. از آنجا که نگهداری و بهبود این سیستم ، نیازمند مشارکت جدی تمامی کارکنان می باشد ، ما ، ضمن اعلام تعهد به بهبود مستمر ، از درک اهداف و اصول فوق توسط کلیه کارکنان ، اطمینان حاصل نموده و اجراء و حفظ خط مشی کیفیت را تحت مراقبت داشته و به طور منظم آن را بازنگری می نماید و اطلاعات تمامی کارکنان را در زمینه تولید با کلاس های آموزش فنی حرفه ای و اداره همکار استاندارد و مطالب گسترده به روزرسانی کرده ایم .
 
 • شرایط بازار در وضعیت کنونی را چطور ارزیابی میکنید؟
از آنجایی که ما خوشبختانه جزو اولین دارنده گواهی استاندارد هستیم از شرایط بسیار خوبی در بازار کشور برخورداریم ، حتی در برخی موارد شرمنده مشتریانمان جهت زمان تحویل سفارش شده ایم .
 
 • شما در استان اصفهلن بسیار فعال و شناخته شده هستید، چه برنامه ای برای دیگر استان ها دارید؟
متاسفانه با این مورد در برخی شهرستان ها مشاهده شده بعضی سازمان های دولتی نه تنها حمایتی ندارند بلکه با اعمال محدودیت هایی برای تولیدکنندگان باعث بروز مشکلاتی می گردند . اما با وجود اخذ نشان استانداردملی توانستیم خود را به ارتقاء کیفی محصولات برسانیم که امیدواریم مصوب شناساندن محصول ما به بازار شود. .
از مسئولین محترم درخواست کنترل بازار از لحاظ قیمت مواد اولیه و کنترل کیفیت کالای تولیدی در بازار را دارم تا رقابت محصولات بر اساس کیفیت باشد نه قیمت محصولات.
 
 • چه هدف و برنامه به خصوصی برای سال آینده دارید؟
ما در حال حاضر داریم همکاری میکنیم برای تدوین استاندارد جعبه های آتش نشانی با شیلنگ برزنتی یا تاشونده استاندارد EN671-2 هستیم که به یاری خدا و کمک دوستان بتوانیم برای این استاندارد یک شماره استاندارد ملی اخذ نماییم . همچنین در حال کمک به تدوین استاندارد شیوه ها و رویه های تعمیرات نگهداری سیستم های اطفاء دستی ساختمان ها هستیم . هدف اصلی ما تدوین استاندارد تولید و محصولات استاندارد است .
 
 • به عنوان یک مدیر موفق در حوزه کاری خود تبلیغات و حضور در نمایشگاه ها را چقدر حایز اهمیت میدانید؟
حضور در نمایشگاه برای ما خیلی اهمیت دارد در نمایشگاه ها علاوه بر اینکه محصولات خود را ارائه می نماییم ، بازخورد هم از مشتریان خود میگیریم . نمایشگاه ها ما را به سمت بازارهای جدید و محصولات جدید هدایت می نماید . ما از سال 1375 تا کنون بیش از 40 مرتبه در نمایشگاه های مختلف بین المللی ، نفت و گاز و پتروشیمی ، ساختمان و تاسیسات HSE ، تهران و ... شرکت نموده ایم .
 
 • کلام پایانی؟
خدا را شکر که با بیش از 40 سال سابقه تولید محصولات آتش نشانی توانسته ایم کالایی را تولید نماییم که همیشه در شرایط بحران و سخت، کمکی برای ایمنی و آتش نشانی کشور باشد نه اینکه با تولید محصول بی کیفیت به صنعت ایمنی کشور ضربه ای وارد کرده باشیم .